גוגל פלוס

למה בכל זאת היה כדאי ליצור נוכחות בגוגל פלוס?

הרבה מאמרים ופוסטים נכתבו על הרשת החברתית גוגל פלוס מאז שהושקה.
נשמעו דעות שונות לכאן ולכאן. היו כאלה שציפו שגוגל פלוס תתפוס את מקומה של פייסבוק והיו כאלה שניבאו לה כשלון גמור.

כמו בהרבה מקרים, מה שקרה בפועל (לפחות עד היום) הוא "משהו באמצע". כלומר, לא היתה נהירה המונית אל גוגל פלוס, אך גם ממש לא נראה שהיא הולכת להיעלם בזמן הקרוב. להיפך, הרשת החברתית החדשה גדלה בקצב, אולי לא מסחרר, אבל קבוע. נכון לעכשיו, גוגל מדווחת על כ-90 מליון משתמשים רשומים בגוגל פלוס.

אבל אף אחד מהחברים שלי לא שם ולא משתמש בגוגל פלוס ככלי שיווק באינטרנט!

הרבה בעלי עסקים חושבים שהלקוחות הפוטנציאליים שלהם לא נמצאים בגוגל פלוס ולכן לא כוללים את גוגל פלוס במאמצי השיווק ברשתות חברתיות.
נכון, הרבה אנשים אכן לא ממהרים לנהל את הפרופיל החברתי שלהם בגוגל פלוס בעיקר בגלל אותה הסיבה: רוב החברים, המשפחה והקשרים שלהם נמצאים בפייסבוק, אז למה לפתוח עוד פרופיל?

אז למה היה כדאי  להשתמש בגוגל פלוס כדי להתקדם במסגרת השיווק באינטרנט?

אם המשתמשים והלקוחות הפוטנציאליים לא שם, למה בכל זאת כדאי להיות שם, אתם שואלים?
הנה כמה סיבות טובות:

תקדימו את המתחרים

כמה פעמים אמרתם את המשפט "אלה שעשו את זה מוקדם, הרוויחו. עכשיו כבר מאוחר מדי"?

בדיוק. האנשים שעושים משהו לפני אחרים לוקחים סיכון. לפעמים זה משתלם ולפעמים לא. במקרה הזה, אין הרבה מה להפסיד. אבל אם גוגל פלוס אכן תלך ותתפוס תאוצה ויותר אנשים יפתחו פרופילים ודפים – הפעם אתם תהיו אלה ש"עשו את זה מוקדם" ותרוויחו.

רבים כבר שם, רק רדומים

גוגל דאגו ליצור באזז גדול סביב השקת הרשת החברתית החדשה, במיוחד לאור העובדה שההרשמה בתחילה התאפשרה רק באמצעות הזמנות. וכשאומרים "לא לכולם מותר", כולם רוצים.
הרבה מאוד אנשים נרשמו לגוגל פלוס רק מתוך סקרנות, כדי לראות במה מדובר ומה יכולה להציע הרשת החברתית החדשה, ולאחר מכן, לא חזרו לבדוק את הפרופיל ולא לעדכן אותו.

עם זאת, חשבון גוגל פלוס קשור לחשבון גוגל. כמה אנשים משתמשים באופן קבוע בשירותי גוגל ואף רשומים לחשבון גוגל שלהם בזמן ביצוע חיפוש, גלישה ועוד פעולות שמבצעים באינטרנט?

איך זה מועיל לנו? קראו את הסעיף הבא:

תופיעו בתוצאות החיפוש שלהם

כבר לפי פעולות קודמות של גוגל, אפשר לראות שהיא מעוניינת להפוך את תוצאות החיפוש למותאמות אישית ככל הניתן. לאחרונה, גוגל השיקו את הפיצ'ר Search Plus Your World. כאשר המשתמש רשום לחשבון הגוגל שלו בזמן ביצוע חיפוש (בהנחה שיש לו פרופיל בגוגל פלוס), הפיצ'ר הזה יציג לו תוצאות חיפוש מותאמות אישית בהסתמך על הקשרים שלו בגוגל פלוס ובנוסף, תמונות, פוסטים וסרטונים של החברים מה"מעגלים".

ועכשיו, תחשבו על כל אלה שיש להם פרופיל "רדום" בגוגל פלוס. הם אולי לא נכנסים לגוגל פלוס כדי להתעדכן בפרסומים שלכם, אבל הסיכוי שלכם להופיע בתוצאות החיפוש שלהם כרגע עלה באופן משמעותי.

עסקים שיצרו דפים ופרופילים בגוגל פלוס והטמיעו את כפתור ה +1 באתרים שלהם מדווחים על עלייה משמעותית בדירוג האתר בתוצאות החיפוש בגוגל גם אם המחפשים אינם רשומים לגוגל פלוס.

מכאן, נראה שכדאי בהחלט להיות נוכחים בגוגל פלוס וכמה שיותר מהר, יותר טוב.

שתפו את הפוסט

פתח וואטסאפ
איך אוכל לעזור?