בראנד קונטרול

ניהול מותג| ברנד קונטרול

שליטה על המותג והשפעות ברשתות החברתיות – בעד או נגד?

כבר קראתם את המדריך המפורט שלנו על איך מגיעים ללקוחות צעירים, כבר שאלתם את השאלות בבחירת אושיית רשת ואפילו כבר פרסמתם מספר פוסטים וזכיתם למעורבות ושיח בנושא המותג שלכם – ואז, אתם מגלים, שהפרסום ברשת מייצר שיח שהוא לא בשליטתכם. אתם מאבדים שליטה על השיח במותג ועלולים להיחשף לביקורות, סקירות ופוסטים שלוקחים את המותג שלכם למקום אחר לגמרי.

הפרסום ברשתות החברתיות, במובנים האלה, הוא סוג של ג'ונגל: אין לכם שליטה על כל מה שנאמר, יש לקוחות מרוצים, לקוחות פחות מרוצים וגם "בריוני מקלדת" שאולי יזיקו למאמצי השיווק שלכם. הפוסטים שמשפיעים, אושיות רשת וכוכבים עולים ב"ברנז'ה" המקומית של הרשתות החברתיות המתאימות לפרסום המותג שלכם  לא מנצחים את השיח שעליו אתם פחות שולטים. כך תפעלו במקרה של אבדן שליטה במותג.

#1 – בחרו בדמות מעורבת, אותנטית, שמתאימה לכם

אם עשרה אנשים כותבים שהמוצר שלכם לא לטעמם אבל דמות משפיעה אחת שיש לה עשרות אלפי עוקבים דווקא כותבת אחרת – כנראה שהמותג יושפע יותר מהמסר הנשמע מפי מי שנחשב מוביל דעה. האותנטיות והאמינות של המסר מושפעים מאיכות הדמות שבחרתם לפרסום – אז חרו במישהו (או מישהי) שהם לקוחות טבעיים למוצר שלכם, ואפשרו לדמות שלכם לקחת חלק בתכנון המסרים והפרסום – יכול להיות שזה יעשה המון טוב למותג.

#2 – שקלו בלעדיות מהדמות שלכם אבל אל תבטלו עבודה עם עוד דמויות

דעו כי ככל שהדמות המשפיעה שלכם עובדת עם יותר מותגים – כך האמינות והרושם שנשאר בנוגע לכל מותג נפגעים. בשוק הישראלי, אתם יכולים לנסות להשיג בלעדיות כוללת או בלעדיות בקטגוריה מסויימת על הפרסום עם הדמות שלכם – זה כנראה ייקר את עלות העבודה מול הדמות.

מצד שני, אתם מוזמנים גם לעבוד עם עוד דמויות מפתח ומובילי דעה ברשתות החברתיות. דרך מקובלת לעשות כן היא בשליחת פנייה אוטומטית, כתובה מראש, למספר דמויות מובילות דעה והצעה לשלוח אליהם את המוצרים שלכם בתמורה לחוות דעת חיובית. יש שיאמרו כן – ואתם תגדילו את החשיפה ואת השליטה על המותג באמצעותם.

#3  – שימו לב לנוכחות שוטפת ברשתות החברתיות

אם יש שיח מסביב למותג שלכם – זה נהדר. אומרים שגם פרסום שלילי הוא פרסום, אולם במקרה של שרשור שיצא משליטה – אתם יכולים לנסות להחזיר את הטונים והמסרים לכיוון שלכם ולשלוט בשרשור על ידי מספר מגיבים שיפיצו מסרים מתוכננים. לשם כך – חשוב שתהיו נוכחים ברשתות ותדעו מה קורה, על מנת שתוכלו להגיב בכל שרשור כזה באופן יעיל ומהיר.

 

שתפו את הפוסט

פתח וואטסאפ
איך אוכל לעזור?