נוכחות ברשתות

INFLUENCERS MARKETING DROR ALON

לפרסם בלי פרסומות: נוכחות ומעורבות על ידי דמויות מפתח ברשתות החברתיות

זוכרים את הפרסומות של פעם? המסרים השיווקיים הועברו אלינו בצורה ישירה ובערוצים המועטים שאותם כולנו צרכנו: עיתונים, ערוצי הטלוויזיה המסחריים ואפילו תכניות הרדיו.

מי שמחפשים את הקהל הצעיר של היום, יגיעו למסקנה שהם כולם נמצאים ברשתות החברתיות הצעירות (כמו: טיק טוק, אינסטגרם, יוטיוב וכדומה) – אולם המסרים השיווקיים כבר לא יכולים להיות מוגשים לקהל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם "ישר ולעניין" כמו פעם. השיטות היעילות יותר לשיווק המוצרים שלכם הן פתלתלות – וחשוב לשמור על אותנטיות המסר ועל מהימנות מי שמעביר אותו.

בשנה האחרונה, שוק הפרסום העקיף על ידי משפיעי דעה ואייקוני הרשתות החברתיות בארה"ב גלגל מעל 35 מיליארדי דולרים והיווה מעל 30% מכלל ההוצאה על שיווק במדינה. איך עושים את זה? הנה שלוש דוגמאות שיעזרו לכם לבדוק, איך הכי יעיל לפרסם את המוצרים שלכם.

#1 – באיזה שמפו את חופפת, ומה זו החולצה הזו?

הרשתות החברתיות כמו טיק טוק, אינסטגרם, פייסבוק ויוטיוב מייצרות כאת כוכבי דור ה – Z. אלו הם בדרך כלל אנשים עקביים, מלאי מוטיבציה, שיש להם מה להגיד והם עושים כן בעקביות ובהתאם לכללי הפלטפורמה.

עם הזמן, הם צוברים עוד ועוד אנשים שרוצים לשמוע את מה שיש להם להגיד.

לפעמים הם הופכים משפיעים בקרב העוקבים שלהם. כשהעוקבים מגלים על בושם חדש, שעון חדש, חולצה שנראית נהדר או משחק מחשב חדש שמשפיע הדעה מגלה ואוהב – העוקבים מתעניינים ובודקים אם גם הם יכולים להרוויח משימוש באותם המוצרים, והם נוטים להאזין בצורה חיובית למסרים השיווקיים בנוגע למוצרים שלכם.

מדובר, כמובן, במסרים עקיפים בשיווק שלכם – ממש "על הדרך". אם אתם משווקים שעוני יד או מותגי אופנה: לעיתים די בצילום סרטונים כשהדמות שבחרתם משתמשת במוצר שלכם, אפילו כשהיא לא מדברת אודותיו.

#2 – מוצרים לשווקים מפולחים? מצאו את הדמות הכי משפיעה

אם אתם מוכרים בגדי ריקוד, גאדג'טים לבעלי אייפון או אוכל שמתאים במיוחד לכלבים זעירים – כדאי שתמצאו דמות משפיעה שיש לה נטייה לתחום שבו אתם עוסקים. פרסום של מוצרי מטבח על ידי שימוש באלה אצל אושיות בישול ואפייה במהלך צילומים לסטטוסים ברשתות החברתיות היא דרך נהדרת להגיד: המוצרים האלה מקצועיים, וכך גם בנוגע למוצרים דומים בשווקים אחרים.

מצאו את הדמויות המשפיעות שקשורות לתחום העיסוק שלכם והן פעילות ומעוררות מעורבות ברשתות החברתיות – ובדקו בנוגע לשיתוף פעולה שיווקי עימם.

חיבור חכם למשפיענים בשווקים נישה

בחירת המשפיענים הנכונים למוצרים שלכם יכולה להיות כמו מציאת חוליה חסרה בפאזל שיווקי. בעידן בו הרלוונטיות היא מטבע המטבע, הפופולריות של משפיען לא תמיד תתרגם להצלחה שיווקית. דמויות משפיעות המתמחות בתחום מסוים ושומרות על אינטראקציה גבוהה עם קהל היעד שלהן, יכולות לפעול כשליחים חכמים למותג שלכם. כאשר מפתחים שיתוף פעולה עם משפיענים, חשוב לבחון את התאמת הערכים בין המותג למשפיען, ולהבטיח שהמסר שלכם מגיע באופן אותנטי ואמין.

גוגל אדס בשיווק לשווקים ספציפיים

גוגל אדס יכול לשמש כלי חזק בידי מותגים המתמקדים בשווקים נישה. באמצעות קמפיינים ממוקדים, ניתן להגביר את החשיפה לקהלים רלוונטיים ולהגדיל את הסבירות להפיכת צרכנים ללקוחות. עם תחרות גוברת, השימוש בחדשנות טכנולוגית כמו מערכות ייעול אוטומטיות של גוגל אדס, מאפשר להתאים את המסרים שלכם בדיוק נפלא לאותם אנשים שהכי סביר שיתעניינו במה שיש לכם להציע.

מיקוד והתאמה של מודעות לקהלי יעד

העולם הדיגיטלי מתפתח בקצב מרשים, ועם כל התפתחות זו, הופכת היכולת להתמקד ולהתאים את המסרים שלכם לקהלי יעד לאומנות. גוגל אדס מציע מגוון רחב של כלים לסגמנטציה ומיקוד, שמאפשרים לכם להגדיר ולמקד את קמפיינים שיווקיים בהתאם למאפיינים דמוגרפיים, תחומי עניין והתנהגות קנייה. זו לא רק חכמה שיווקית, אלא גם דרך חסכונית להשקעה בפרסום דיגיטלי, שכן כל שקל מושקע באופן שיכול להביא לתוצאות יעילות יותר.

תובנות מחדשנות בגוגל אדס

בסופו של דבר, גוגל אדס הוא מכלול של יכולות המאפשר חדשנות ויצירתיות בתחום הפרסום הדיגיטלי. בין אם זה דרך שימוש במודעות גרפיות חדשניות, פיתוח קמפיינים דינמיים המתאימים עצמם בזמן אמת למשתמש, או יצירת סרטונים שמשלבים סטוריטלינג ייחודי, גוגל אדס מאפשר למותגים לחצות את הגבולות המסורתיים ולחדור ללב התודעה של הצרכנים בצורה רלוונטית ומדויקת.

#3 – עקביות היא שם המשחק

לא די לייצר סטטוס אחד, גם אם אתם זוכים למעורבות רבה ולתגובות חיוביות. הקפידו על יצירת גל של נוכחות ושמרו על התמדה. בתחום השיווק ברשתות ועם מובילי דעה – תגלו שהשיווק העקיף הוא בעל השפעה אקספוננציאלית, וככל שתמשיכו בהעברת המסר, כך תיהנו מיותר מעורבות ויותר שליטה במותג.

שתפו את הפוסט

פתח וואטסאפ
איך אוכל לעזור?