קמפיין בגוגל אדז (Google Ads לשעבר גוגל אדוורדז)

google-multiple-typography-red-wall

משיווק באינטרנט לתקשורת שיווקית

"המדיום הוא המסר", אחד ממטבעות הלשון המוכרים שטבע חוקר המדיה מרשל מקלוהן, נותן ביטוי לכך שמאז ומעולם התפתחויות טכנולוגיות שינו ללא היכר את פניה של הציביליזציה. זה קרה לפני 500 שנה עם המצאת הדפוס והמשיך עם העיתון, הרדיו וטלוויזיה. המדיה החדשה בתקופתנו היא ללא ספק האינטרנט, שמשנה (שוב) סדרי עולם ויוצר דור חדש של אמצעי שיווק: אם בעבר קמפיין פרסומי בטלוויזיה היה מספק את החשיפה הגבוהה ביותר, כיום המצב שונה בתכלית. על פי נתונים של סקר שמפרסם הגארדיאן, נכון לסוף 2010 86% מהצופים מדלגים על פרסומות בטלוויזיה. זו לא טעות! למעשה מדובר בנתון הגיוני למדי, אם לוקחים בחשבון את התפוצה הרחבה של מקליטים דיגיטליים ואת היכולת לצרוך תכנים דרך האינטרנט. השינויים בסביבת המאקרו גורמים לעליית חשיבותם של אמצעי שיווק במדיה חדשה, שלאחד המשמעותיים שבהם אחראי מנוע החיפוש הגדול בעולם.

גוגל אדז – יעיל יותר, מדויק יותר, משתלם יותר

מנוע החיפוש הפופולארי בעולם עם מאות מיליוני חיפושים בכל יום מעמיד לרשות הארגון את גוגל אדוורדס –  הודעות ממומנות המופיעות לצד תוצאות חיפוש האורגניות. איך זה עובד? באמצעות פרסום מודעה במודל של תשלום פר הקלקה (PPC): התשלום מתבצע רק כאשר הגולש מקליק על המודעה, ולא לפי מספר הפעמים שהופיעה הפרסומת – והופך את השיווק באינטרנט ליעיל יותר. פרסום בגוגל אדוורדס מאפשר גם הגעה מדויקת יותר לקהל היעד בשל היכולת להגדיר באילו מילות חיפוש תופיע המודעה, למשל חנות מחשבים תרצה שהמודעה שלה תופיע כאשר הגולש יקיש את הביטוי "קניית מחשב". ולשאלת השאלות: כמה זה עולה?

איך מנהלים קמפיין גוגל אדז במסגרת פרויקט שיווק אינטרנטי

העלות של כל קליק נקבעת על ידי ציון איכות, המושפע בין היתר מהתחרות על הביטוי המבוקש. העלויות של ניהול קמפיין פרסומי בגוגל נמוכות יחסית לאפיקי הפרסום המסורתיים, אולם ככלי שיווקי המשרת את מטרות הארגון שאלת מיליון הקליקים היא מהו ה ROI שלה? בעוד אין מודל אמפירי אחד למדידת החזר עלות השקעה, ניהול נכון של קמפיין אדוורדס יגדיל בצורה משמעותית את החשיפה ויאפשר לכם לדעת כמה גולשים הגיעו בזכות הקמפיין. ולמרות שכל אחד יכול לפתוח חשבון בגוגל אדוורדס, כמו כל קמפיין פרסומי גם את קמפיין  אדוורדס יש לנהל בצורה מקצועית כדי לראות תוצאות.

להתחיל קמפיין אדז 2021

קמפיין גוגל אדוורדס שמייצר שינוי אמיתי הוא תולדה של שיווק באינטרנט על כל מרכיביו. לצוות החשיבה הרב תחומי שלי ניסיון עשיר בניהול קמפיין פרסומי  על שלל רבדיו:

  • מחקר מילות מפתח – מאפשר פרסום של המודעה בביטויים הרלוונטיים לקהל היעד
  • מחיר פר קליק – נקבע בהתאם לתקציב הלקוח ולשיקולים נוספים כגון מיקום המודעה ומספר הפעמים שהיא תופיע
  • ניסוח המודעה – שירותי כתיבה לאינטרנט המספקים מסר קצר וקולע ומגדילים את האפקטיביות של יחסי ציבור באינטרנט.
  • אופטימיזציה – הצוות איתו אני עובד מנטר באופן שוטף את נתוני הקמפיין כדי לשפר תוצאות תוך כדי תנועה.

זקוקים לקמפיין אדז?

זמן מעולה לפנות אליי עכשיו!

זמן לא רע לקרוא גם על:

שיווק במנועי חיפוש – למה צריך את זה?

מיתוג אישי וניהול מוניטין

שתפו את הפוסט