החידוש המשפיע – הצלחה פורצת גבולות

עוד בימי קדם אפשרה דרך המשי לסוחרים ברחבי הגלובוס לפנות לשווקים מרוחקים, מאירופה ועד המזרח הרחוק. המשי הגיע מהמזרח למערב והברונזה עשתה את הדרך ההפוכה.

אלפי שנים מאוחר יותר, מסחר חוצה יבשות נותר מנוע צמיחה מרכזי של חברות, עם הבדל אחד משמעותי. הוא הפך לפשוט ומהיר מאי פעם – לפעמים מבלי שאפילו נצטרך לקום מהכיסא. איך זה קורה? והאם גם העסק שלך יכול לצמוח בכפר הגלובאלי?

מגלים את אמריקה. וגם את אירופה ואסיה.

פעם, מעבר של סחורות על פני אלפי קילומטרים היה יכול להימשך חודשים ואפילו שנים. כיום ההגעה לקהלי מטרה בקצה השני של העולם מתבצעת בלחיצת כפתור, באותה מהירות שבה עובר המידע בכבלי שדרת האינטרנט העולמית. ההתפתחות הטכנולוגית גורמת ליותר ויותר חברות ישראליות לגלות שווקים חדשים מעבר לים, בזכות היכולת לפנות לקהל המטרה בשפתו בזירות האינטרנטיות הרלוונטיות: בין אם מדובר ברשתות חברתיות כגון פייסבוק או טוויטר, בלוגים או אתר תדמית.

שיווק אוניברסאלי באינטרנט – התופעה וממדיה

עד לא מזמן היה נהוג לחשוב שרק חברות גדולות יכולות לפרוץ החוצה, כמו ענקיות מזון והלבשה ישראליות שפתחו נציגויות בחו"ל. אך בדיוק כפי שפעם רק השחקנים הגדולים היו יכולים לפרסם בפריים טיים והיום כל עסק יכול להגיע לראש תוצאות החיפוש בגוגל ולזכות לחשיפה אדירה, כך גם כאשר מדובר בשיווק אוניברסאלי – האינטרנט מצייד עסקים מקומיים קטנים ובינוניים ביכולות גדולות. הנה מספר דוגמאות:

סקר שערכה חברת המחקר Limelight Networks בקרב מנהלי שיווק אמריקאים, מגלה כי 60% מהם מנהלים שישה אתרים אזוריים לפחות. דוגמאות לתופעה לא חסרות גם בישראל: כיום למשל אמנים ישראלים רבים משווקים את יצירותיהם בשפות שונות לקהלי מטרה מגוונים – וזוכים להצלחה כבירה. והמסקנה? עסקים שמשכילים לנצל את הפלטפורמה האינטרנטית זוכים ליתרון יחסי ולחוסן כלכלי על פני מתחריהם.

שיווק אוניברסאלי – איך מתחילים?

כל מי ששיווק הוא מטרתו, כגון מנהל שיווק או איש מרקום, מכיר ביתרונות הברורים של יצירת נוכחות דיגיטלית אוניברסאלית. אך רגע לפני שיוצאים לעולם הגדול, חשוב לזכור ששיווק ממוקד לקהלי מטרה שונים הוא יותר מתרגום של טקסטים לשפה אחרת. חשוב לבצע לוקליזציה של התכנים והתאמתם לתחומי העניין המקומיים, לצד יצירה מתמדת של תכנים חדשים. האם זה שווה לכם את המאמץ? רק אתם יכולים לדעת, אך הפוטנציאל להפוך את דרך המשי האינטרנטית לדרך המלך של העסק שלכם כבר קיים.

שתפו את הפוסט

פתח וואטסאפ
איך אוכל לעזור?