שיווק ופרסום בפייסבוק

pile-3d-facebook-logos

פרסום בפייסבוק – מדוע כדאי?

צוות החשיבה שלי מאפשר לארגון לנהל דרך פייסבוק מערכת יחסים ארוכת טווח עם הצרכן, המכניסה את המיתוג לתודעה שלו. מומחי השיווק שלנו, כל אחד בתחומו, משתמשים בפייסבוק בתור האוזניים של המוצר או השירות – ופועלים בהתאם לרחשי קהל המטרה מצד אחד והמטרות שלכם מהצד השני כדי למקסם את רווחי הארגון.

מתחילים לפרסם בפייסבוק

פרסום ממומן בפייסבוק הוא אחד הערוצים היעילים לשיווק באינטרנט. איך זה עובד? שיווק בפייסבוק  מאפשר לעסק לפרסם מודעה או באנר במודל של מחיר פר הקלקה (PPC) – התשלום מתבצע רק כאשר הגולש מקליק על המודעה ומגיע לדף הנחיתה. אם כבר הספקתם לבקר בדף שמסביר על גוגל אדוורדס, אתם בטח זוכרים שגם גוגל מאפשרת לפרסם בצורה דומה. אז מדוע כדאי לקחת בחשבון גם את השיווק בפייסבוק כחלק מתמהיל השיווק של הארגון?

בתהליך הדרגתי ומתמשך פייסבוק הופכת לכיכר העיר החדשה, בה מבלים את זמנם מאות מיליוני אנשים. שיווק בפייסבוק, כמדיה החברתית המובילה, זאת מהווה קרקע פורייה לקידום המוצר או השירות שלכם לא רק בשל כמות המשתמשים הרבה, אלא גם בזכות היכולת להגשים את חלומו של כל מנהל שיווק – הגעה ממוקדת ומדויקת לפלחי שוק שונים. מעצם טבעה של פייסבוק כרשת חברתית, למשתמשים בה יש מוטיבציה לספק מידע רב על עצמם: מין, גיל, שפה, השכלה, אזור מגורים, מקום עבודה ועוד. מידע זה מהווה מכרה זהב של ממש עבור המפרסם בפייסבוק, שיכול להגיע לפלח שוק ספציפי ברמת דיוק גבוהה בהסתמך על בסיסי פילוח דמוגרפיים וגיאוגרפיים. הגעה לקהל המטרה מתאפשרת גם לפי תחומי העניין של המשתמשים, בהסתמך על התגיות המופיעות בפרופילים השונים.

איך מנהלים קמפיין פרסומי בפייסבוק?

קמפיין מוצלח בפייסבוק מתחיל בפילוח נכון של קהל המטרה באמצעות הכלים שמספקת פייסבוק אותם הזכרנו זה עתה. בהנחה שהמודעה שלכם הגיעה למשתמשים הרלוונטיים, תוכלו לייצר חשיפה מקסימאלית בטווח קצר יחסית של זמן. אך יצירת מודעת פייסבוק היא רק שלב אחד בפרסום יעיל בפייסבוק. עדיין צריך לקבל החלטה לא פחות חשובה – לאיזה דף נחיתה יפנה הקמפיין? האם כדאי להפנות את הגולש לאתר התדמית או לדף אוהדים בתוך פייסבוק?

הפנייה לאתר התדמית מגדילה את התנועה אליו.  הבונוס האמיתי של הפנייה לעמוד האוהדים של הארגון הוא באפקט הויראלי. האינטראקציות השונות בדף האוהדים (והלייק הנחשק ביניהן) מתועדות בפרופיל של הגולש ושל כל אחד מהחברים שלו. לפי נתונים שמספק פייסבוק לכל משתמש כ 130 חברים בממוצע, משמע פוטנציאל לשיווק ויראלי יעיל במיוחד בקרב כמות עצומה של משתמשים. ואם כל זה לא מספיק, ככל שהפעילות בדף הפייסבוק גדלה, כך הוא עשוי לזכות לדירוג טוב יותר בגוגל.

שתפו את הפוסט

פתח וואטסאפ
איך אוכל לעזור?